Najbliższe dni w kontynuacji dynamicznej i śnieżnej pogody! – Ważne Informacje

Obszar kraju w najbliższych kilku dniach w dalszym ciągu będzie pod znakiem dynamicznych układów niskiego ciśnienia i frontów atmosferycznych, które cechować będą się sporą ilością wilgoci. Ponadto będą sprzyjać korzystne warunki na rozwój burz śnieżnych, które przyniosą ze sobą obfite opady śniegu jak i wyładowania atmosferyczne.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Źródło Danych - Wetterzentrale.de

Źródło Danych – Wetterzentrale.de

Natomiast jak wynika z kolejnych nowych aktualizacji z modeli numerycznych kolejne dni w Polsce zapiszą się pod znakiem bardzo dynamicznej pogody. W zamian tego dynamiczny układ niskiego ciśnienia oraz system frontów atmosferycznych i bardzo spora różnica temperatury za którą odpowie niż znad Skandynawii będzie przynosić on nad obszar Polski kolejną porcję opadów mieszanych oraz niewykluczone opady marznące jak i burze śnieżne. Szczególnie najbardziej będą one możliwe nad wodami Morza Bałtyckiego a także częściowo na zachodzie i północy Polski.

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Tam też możliwy będzie przyrost pokrywy śnieżnej do 5-15 cm. Dodatkowo opadom atmosferycznym i burzom śnieżnym może towarzyszyć między innymi silny wiatr, który powodować będzie zawieje jak i zamiecie śnieżne. Z kolei temperatura powietrza jak i punkt rosy w tej części omawianego obszaru i w pozostałej części Polski oscylować będzie w granicach od -9°C do +2°C. Ponadto liczne jak i silne opady śniegu w wielu regionach w trakcie podróży będą mocno ograniczać widzialność.

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Zaś z początkiem nowego miesiąca nad obszar naszego kraju możliwy będzie kolejny napływ mroźnych i niestabilnych mas powietrza z północnego-wschodu i południowego-zachodu Europy. W dodatku bardzo spory kontrast temperatury jak i zaostrzony gradient ciśnienia atmosferycznego będzie ze sobą na nowo przynosić opady atmosferyczne różnego rodzaju. Ponadto temperatura powietrza w różnej części Polski oscylować będzie między innymi od -10°C do nawet +15°C.

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Na jeszcze bardziej pewne jak i stabilne prognozy musimy poczekać. Z kolei na bardzo dynamiczny przebieg pogody póki co muszą być przygotowani mieszkańcy Polski częściowo zachodniej i północnej oraz na śnieżny incydent mogą także liczyć mieszkańcy gór i południowej części kraju.

Comments are closed.