We wtorek sypnie śniegiem oraz możliwe są burze! – Prognoza na 26 stycznia

Za pogodę w naszym kraju w ciągu doby nadal odpowiadać będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Rosji oraz system frontów atmosferycznych. Ponadto cały czas do Polski napływać będzie chłodne i na ogół wilgotne powietrze z południowego-zachodu i północnego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się zmienne oraz całkowite jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady śniegu o silnym i słabym natężeniu. Dodatkowo na Wybrzeżu i w całym pasie Gmin Nadmorskich niewykluczone są też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Jedynie początkowo bez opadów powinno być częściowo na zachodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od -8°C do -1°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty z północnego – zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 40-55 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie rosnąć oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1000 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się całkowite oraz zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które między innymi przyniesie ze sobą przelotne opady śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo na Wybrzeżu i w północnej części kraju niewykluczone są też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +4°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu i południowego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal i początkowo będzie rosnąć oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1003 hPa.

Comments are closed.