W poniedziałek na Pomorzu pojawią się opady śniegu! – Prognoza na 25 stycznia

Nad obszar północnej Polski z początkiem nowego tygodnia nadal napływać będzie chłodne i na ogół też wilgotne powietrze z południowego-zachodu i północnego-zachodu. W zamian tego pogodę na Pomorzu kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Rosji oraz system frontów atmosferycznych.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. Ponadto utrzyma się całkowite zachmurzenie, które przyniesie ze sobą o zmiennym i silnym natężeniu opady śniegu. Dodatkowo na Wybrzeżu niewykluczone są też lokalne burze śnieżne lub z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od -4°C do 0°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 996 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się całkowite jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne o zmiennym natężeniu opady śniegu. Dodatkowo na Wybrzeżu niewykluczone są też lokalne burze śnieżne lub z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +3°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu i południowego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1000 hPa.

Comments are closed.