W weekend na Pomorzu spodziewamy się śniegu! – Prognoza Pogody

Nad obszar północnej Polski przez weekend napływać będzie chłodne i na ogół też wilgotne powietrze z południowego-zachodu i północnego-zachodu. Ponadto pogodę na Pomorzu kształtować będzie między innymi dynamiczny układ niskiego ciśnienia oraz system frontów atmosferycznych.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w sobotnią noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które między innymi przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od -2°C do 0°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego – zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 995 hPa.

Z kolei w weekend na Pomorzu i Wybrzeżu również mogą w ciągu dnia i wieczorem rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które między innymi przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i silnym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +5°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu i południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 50-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 996 hPa.

Natomiast w niedzielną noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu również mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się też całkowite zachmurzenie, które przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo na Wybrzeżu u w rejonie Ustki niewykluczone mogą być też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +1°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południa i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 50-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 989 hPa.

Zaś w ostatni dzień weekendu na Pomorzu i Wybrzeżu nadal możliwe będą liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się też całkowite jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które między innymi przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +4°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z północnego – zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 995 hPa.

 

Comments are closed.