W piątek będzie wietrznie i znacznie cieplej! – Prognoza na 22 stycznia

W najbliższych godzinach na pogodę w naszym kraju oddziaływać będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Wysp Brytyjskich oraz system frontów atmosferycznych. Poza tym do Polski cały czas napływać będzie znacznie cieplejsze i na ogół też wilgotne powietrze z południowego-zachodu i północnego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach również mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które częściowo na zachodzie oraz w górach i na południu przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i słabym natężeniu. Na pozostałym obszarze Polski i nad samym morzem początkowo powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -2°C do +2°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 50-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1005 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach również niewykluczone są liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą między innymi przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i słabym natężeniu. Jedynie bez opadów powinno być w Centrum i częściowo na północnym-wschodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do nawet +9°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 50-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 999 hPa.

Comments are closed.