W czwartek będzie ciepło oraz wystąpi silny wiatr! – Prognoza na 21 stycznia

Nad obszar Polski w najbliższych godzinach nadal napływać będzie ciepłe i na ogół też wilgotne powietrze z południowego-zachodu Europy. Ponadto pogodę w kraju kształtować będzie między innymi dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Morza Północnego oraz system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian utrzyma się całkowite oraz zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które częściowo na zachodzie oraz między innymi też na północy w Centrum i na wschodzie Polski przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu oraz mżawki i deszczu ze śniegiem o zmiennym i słabym natężeniu. Na pozostałym obszarze kraju i w górach powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -4°C do +2°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty z południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1008 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach również mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które między innymi przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu oraz mżawki i deszczu ze śniegiem o zmiennym i słabym natężeniu. Jedynie bez opadów powinno być częściowo na zachodzie oraz na południowym-zachodzie w Centrum i na wschodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do nawet +10°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 50-95 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie się bardzo mocno wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1007 hPa.

Comments are closed.