W środę pojawi się odwilż z silnym wiatrem! – Prognoza na 20 stycznia

Nad obszar naszego kraju w najbliższych godzinach napływać będzie ciepłe i bardzo zróżnicowane oraz między innymi wilgotne powietrze z południowego-zachodu Europy. Poza tym pogodę w Polsce kształtować będzie dynamiczny układ niskiego oraz system frontów atmosferycznych.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego pojawi się całkowite zachmurzenie, które przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo na Wybrzeżu i w pasie nadmorskim niewykluczone są lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od -6°C do 0°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i południowego – wschodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 50-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie początkowo spadać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się też całkowite jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem o zmiennym i słabym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +7°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty z południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 50-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1007 hPa.

Comments are closed.