W środę na Pomorzu będzie wietrznie i deszczowo! – Prognoza na 20 stycznia

Nad obszar północnej Polski w najbliższych godzinach napływać będzie chłodne i na ogół też wilgotne powietrze z południowego-zachodu Europy. Poza tym pogodę na Pomorzu kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia oraz system frontów atmosferycznych.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego pojawi się całkowite zachmurzenie, które przyniesie ze sobą silne opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem. Temperatura powietrza oscylować będzie w granicach 0°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty z południowego – wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i południa. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1004 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się całkowite zachmurzenie, które przyniesie ze sobą już przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu o silnym i zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +5°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty z południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 50-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1000 hPa.

Comments are closed.