W całej Polsce da się we znaki odwilż i niebezpieczna gołoledź! – Ważne Ostrzeżenie

Nad obszar naszego kraju w najbliższych dniach systematycznie będzie napływać o wiele cieplejsze i na ogół też wilgotne powietrze z południowego-zachodu Europy. Ponadto pogodę w Polsce kształtować będą między innymi dynamiczne układy niskiego ciśnienia oraz fronty atmosferyczne.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Źródło Danych - Wetterzentrale.de

Źródło Danych – Wetterzentrale.de

Natomiast za pogodę w naszym kraju w najbliższych dniach odpowiadać będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Atlantyku i Morza Północnego. W zamian tego po silnych mrozach, które od paru dni dawały się we znaki będą zastąpione przez napływ znacznie cieplejszego powietrza, które szczególnie na zachodzie oraz na północy i południu Polski objawi się wzrostem temperatury powietrza do nawet + 6°C/+10°C. Dodatkowo spory kontrast temperatury na dużym obszarze kraju w tym Polski będzie sprzyjać w rozwoju komórek konwekcyjnych oraz lokalnych burz, którym towarzyszyć będą między innymi opady mieszane jak i marznące mgły.

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Taki podobny typ pogody jak wynika z najnowszych danych z modeli numerycznych będzie dawał się nam we znaki prawdopodobnie też do końca miesiąca. Z kolei niewykluczony jest także napływ kolejnych mroźnych i bardzo zróżnicowanych mas powietrza, które między innymi po znacznym ociepleniu przyniosły by ze sobą kolejną porcję opadów śniegu oraz marznącego deszczu i dodatkowo niską temperaturę.

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Zaś kochani jak widzimy w kolejnych dniach w Polsce dawać będzie się we znaki odwilż oraz bardzo zmienna pogoda, która niekorzystnie wpłynie na nasz organizm. Dodatkowo kierowcy jak i piesi uważajcie na niebezpieczną gołoledź szczególnie na drogach i chodnikach.

Comments are closed.