We wtorek wystąpią opady mieszane z silnym wiatrem! – Prognoza na 19 stycznia

W najbliższych godzinach i dniach do naszego kraju postępować będzie znaczne ocieplenie, które napływać będzie z południowego-zachodu Europy. Poza tym na pogodę w Polsce oddziaływać będzie też dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Morza Północnego oraz system frontów atmosferycznych.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się całkowite jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym natężeniu. Jedynie bez opadów powinno być częściowo na północnym-wschodzie i wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od -15°C do -1°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Z kolei przed południe oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się całkowite jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które między innymi przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo na Wybrzeżu i w całym pasie nadmorskim niewykluczone są też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +4°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i południowego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Comments are closed.