W poniedziałek wystąpi mróz i przejdą opady mieszane! – Prognoza na 18 stycznia

Z początkiem nowego tygodnia na pogodę w naszym kraju oddziaływać będzie skraj wyżu, który przyniesie przejaśnienia i mróz. Jedynie na północy i zachodzie Polski wpływ na pogodę będzie mieć kolejny dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Morza Północnego oraz system frontów atmosferycznych, który przyniesie opady śniegu i marznący deszcz.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem również da się we znaki silny mróz oraz między innymi niewykluczone są też liczne marznące mgły i zamglenia, które powodować będą szadź. Poza tym pojawi się małe oraz zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie częściowo na Wybrzeżu oraz na północy i południowym-wschodzie przyniesie ze sobą przelotne opady śniegu o zmiennym i słabym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od -19°C do -11°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu i południowego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1024 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach również dawać będzie się we znaki silny mróz. Poza tym możliwe są liczne marznące mgły, które lokalnie mogą osadzać szadź. W zamian tego utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą już przelotne opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i słabym natężeniu. Jedynie bez opadów powinno być na północnym-wschodzie oraz częściowo w Centrum i na wschodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od -12°C do -5°C. Natomiast nieco cieplej będzie częściowo na zachodzie i południowym-zachodzie Polski. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie już spadać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1023 hPa.

Comments are closed.