W niedzielę pojawi się silny mróz oraz spadnie śnieg! – Prognoza na 17 stycznia

W najbliższych godzinach do Polski nadal napływać będzie bardzo mroźne oraz między innymi dość wilgotne powietrze z północnego-wschodu i północy Europy. W zamian tego wpływ na pogodę w naszym kraju będzie mieć między innymi wyż znad Ukrainy, który sprzyjać będzie licznym rozpogodzeniom.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach da się we znaki silny mróz. Poza tym mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia, które osadzać będą szadź. Dodatkowo utrzyma się całkowite oraz zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz silne i o zmiennym natężeniu opady śniegu. W zamian tego niewykluczone są też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od -23°C do -9°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal będzie występować silny mróz oraz między innymi mogą też pojawi się liczne marznące mgły i zamglenia, które lokalnie mogą osadzać szadź. Poza tym utrzyma się zmienne oraz duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady śniegu o zmiennym i słabym natężeniu. Jedynie bez opadów powinno być częściowo w Centrum kraju. Temperatura powietrza wyniesie od -16°C do -7°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu i południowego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Comments are closed.