W weekend przez Pomorze przejdą burze śnieżne! – Prognoza Pogody

Nad obszar północnej Polski przez weekend napływać będzie mroźne powietrze z północnego-wschodu Europy. Poza tym na Pomorzu będą rozwijać się liczne komórki jak i pasma konwekcyjne, które przyniosą ze sobą obfite opady śniegu i niewykluczone też lokalne burze śnieżne.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w sobotnią noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu o silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są między innymi lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od -16°C do -3°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z północnego – zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Z kolei w weekend na Pomorzu i Wybrzeżu również mogą w ciągu dnia i wieczorem rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą silne oraz obfite opady śniegu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od -3°C do 0°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu i północnego – wschodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Natomiast w niedzielną noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu również mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które między innymi przyniesie ze sobą silne oraz obfite opady śniegu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od -17°C do -10°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu i południowego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1023 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu na Pomorzu i Wybrzeżu da się we znaki silny mróz oraz między innymi pojawi się zmienne oraz duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie nad samym morzem i na Wybrzeżu przyniesie ze sobą przelotne opady śniegu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są tam też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od -15°C do -6°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i południowego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1023 hPa.

Comments are closed.