W weekend dadzą się we znaki śnieżyce i burze śnieżne! – Prognoza na 16 stycznia

Przez weekend wpływ na pogodę w naszym kraju będzie mieć ośrodek niskiego ciśnienia. Poza tym do Polski napływać będzie mroźne i na ogół wilgotne powietrze z północnego-wschodu, które dodatkowo sprzyjać będzie w rozwoju burz śnieżnych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach da się we znaki silny mróz. W zamian tego pojawi się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą liczne oraz obfite opady śniegu. Dodatkowo mogą rozwijać się burze śnieżne, które przy silnym wietrze mogą powodować niebezpieczne dla kierowców zawieje jak i zamiecie. Jedynie początkowo bez opadów powinno być częściowo na północnym – wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od -13°C do -3°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z północnego – zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal możliwe są liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się całkowite jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą liczne oraz obfite opady śniegu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze śnieżne lub z gradem, które przy silnym wietrze mogą powodować zawieje oraz zamiecie śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od -7°C do +2°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie rosnąć oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Comments are closed.