W piątek na Pomorzu mogą wystąpić też burze śnieżne! – Prognoza na 15 stycznia

Nad obszar północnej Polski w najbliższych godzinach nadal napływać będzie mroźne i na ogół też wilgotne powietrze z północy i północnego-wschodu Europy. W zamian tego pogodę na Pomorzu kształtować będzie skraj wyżu znad zachodniej części kraju.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się zmienne oraz całkowite jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo na Wybrzeżu i w całym pasie nadmorskim niewykluczone są też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od -12°C do -2°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu i północnego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo będzie rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które między innymi przyniesie ze sobą liczne oraz miejscami silne opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu. W zamian tego niewykluczone są też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od -6°C do +1°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy i północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 35-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Comments are closed.