W czwartek również możliwe są burze śnieżne i śnieżyce! – Prognoza na 14 stycznia

Nad obszar Polski prosto z północy nadal napływać będzie mroźne oraz między innymi niestabilne jak i wilgotne powietrze. W zamian tego wpływ na pogodę w naszym kraju będzie mieć dynamiczny układ niskiego ciśnienia oraz system frontów atmosferycznych.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach będzie występować całkowite oraz duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą silne opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu. Poza tym niewykluczone są też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od -11°C do -4°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący o północnego – wschodu i południowego – zachodu. Dodatkowo powodować będzie on zawieje oraz zamiecie śnieżne. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie rosnąć oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1004 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się całkowite oraz duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od -7°C do +4°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu i północnego – zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie rosnąć oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Comments are closed.