W czwartek na Pomorzu również spadnie śnieg! – Prognoza na 14 stycznia

Nad Pomorze z północy i północnego-zachodu nadal napływać będzie zimne i na ogół też wilgotne powietrze. Poza tym pogodę w północnej części Polski kształtować będzie między innymi dynamiczny układ niskiego ciśnienia oraz system frontów atmosferycznych.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu również mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się całkowite oraz duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem o silnym i zmiennym natężeniu. Dodatkowo nad wodami Morza Bałtyckiego i w całym pasie Gmin Nadmorskich niewykluczone są też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od -6°C do -3°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z północnego – wschodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie już rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1004 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które między innymi przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo na Wybrzeżu i w pasie nadmorskim niewykluczone są też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +3°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Comments are closed.