W środę możliwe są śnieżyce i burze śnieżne! – Prognoza na 13 stycznia

W najbliższych godzinach nad obszar Polski napływać będzie zimne i na ogół też wilgotne powietrze z północnego-zachodu Europy. Poza tym pogodę w naszym kraju kształtować będzie między innymi dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Morza Bałtyckiego oraz system frontów atmosferycznych, który objawi się rozwojem burz śnieżnych.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się też całkowite oraz zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo na Wybrzeżu i w całym pasie Gmin Nadmorskich niewykluczone są również lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od -9°C do -1°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i północnego – zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 50-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1001 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu o silnym i zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +3°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i północnego – zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie pomału już rosnąć oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1006 hPa.

Comments are closed.