W poniedziałek wystąpią opady mieszane i przejaśnienia! – Prognoza na 11 stycznia

Z początkiem nowego tygodnia na pogodę w naszym kraju oddziaływać będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Morza Północnego oraz system frontów atmosferycznych. Poza tym do Polski cały czas napływać będzie zimne i na ogół też wilgotne powietrze z północnego-zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się całkowite oraz zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem o zmiennym i słabym natężeniu. Jedynie bez opadów powinno być częściowo w Centrum Polski. Temperatura powietrza wyniesie od -9°C do -1°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1023 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i słabym natężeniu. Jedynie bez opadów powinno być na południowym-zachodzie oraz na południu i wschodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +5°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie już spadać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Comments are closed.