W niedzielę wystąpią przejaśnienia i opady śniegu! – Prognoza na 10 stycznia

Nad obszar naszego kraju w najbliższych godzinach nadal napływać będzie chłodne i na ogół też wilgotne powietrze z południowego-zachodu i północnego-zachodu Europy. Poza tym pogodę w Polsce kształtować będzie między innymi pole podwyższonego ciśnienia oraz dynamiczny układ niskiego ciśnienia.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma całkowite jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady śniegu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo na Wybrzeżu i w całym pasie gmin nadmorskich niewykluczone są też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Jedynie bez opadów powinno być na Podkarpaciu. Temperatura powietrza wyniesie od -9°C do 0°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i północnego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady śniegu o zmiennym i słabym natężeniu. Jedynie bez opadów powinno być na południu i południowym-wschodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +4°C. Wiatr na ogół  będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i północnego – zachodu. Dodatkowo na Pomorzu i Wybrzeżu w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie pomału już spadać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1024 hPa.

Comments are closed.