W weekend wystąpią obfite i liczne opady śniegu! – Prognoza na 9 stycznia

Obszar kraju przez weekend będzie nadal pod wpływem dynamiczne pogody i frontów atmosferycznych. Poza tym do Polski cały czas napływać będzie chłodne i na ogół też wilgotne powietrze z północy i północnego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma całkowite oraz zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem o śniegu o zmiennym i słabym natężeniu. Dodatkowo na Wybrzeżu i w pasie nadmorskim niewykluczone są też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Jedynie bez opadów powinno być na wschodzie i południu Polski. Temperatura powietrza wyniesie od -8°C do -1°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i północnego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal możliwe są liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się całkowite oraz zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i słabym natężeniu. Dodatkowo na Wybrzeżu i w całym pasie nadmorskim niewykluczone są też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Jedynie bez opadów powinno być na Podkarpaciu. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +4°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i północy. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

 

Comments are closed.