W piątek na dużym obszarze możliwe są opady śniegu! – Prognoza na 8 stycznia

W najbliższych godzinach nad obszar naszego kraju nadal napływać będzie chłodne i na ogół też wilgotne powietrze z zachodu i północnego-zachodu Europy. Poza tym pogodę w Polsce kształtować będzie pole nieco podwyższonego ciśnienia atmosferyczne, które bardzo źle oddziaływać będzie na nasz organizm.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego pojawi się całkowite oraz zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opad marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem o zmiennym i słabym natężeniu. Dodatkowo na Wybrzeżu niewykluczone są też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od -7°C do -1°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i południowego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie rosnąć oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal możliwe będą liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się też zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i słabym natężeniu. Jedynie bez opadów powinno być na wschodzie kraju. Dodatkowo na Wybrzeżu niewykluczone są też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +3°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie rosnąć oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Comments are closed.