Od weekendu możliwe są liczne i obfite opady śniegu! – Ważne Ostrzeżenie

Obszar naszego kraju z upływem dni nadal będzie pod znakiem dynamicznej pogody i frontów atmosferycznych. W dodatku na północy w tym też w wielu miejscach Polski na nowo zaczną pojawiać się opady śniegu o zmiennym i silnym natężeniu, które lokalnie mogą powodować utrudnienia drogowe.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Szczególnie na liczne i miejscami obfite opady śniegu na nowo będą mogli liczyć mieszkańcy Polski północnej i częściowo Centralnej. Dodatkowo od północnego-wschodu zacznie napływać też mroźne i na ogół też wilgotne powietrze, które między innymi przyczyni się do trudnych warunków drogowych. W zamian tego temperatura powietrza jak i gruntu na przeważającym obszarze kraju obniży się do nawet -8°C/-13°C.

Źródło Danych - Wetterzentrale.de

Źródło Danych – Wetterzentrale.de

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Poza tym prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej na danym obszarze Polski będzie mógł w ciągu doby wynieść od 2 do nawet 25 cm. Dodatkowo opadom śniegu na dużym obszarze kraju również mogą miejscami towarzyszyć też przelotne opady marznącego deszczu jak i mżawki o zmiennym i silnym natężeniu, które przy niskiej temperaturze powietrza gruntu lokalnie powodować będą niebezpieczną dla kierowców i pieszych gołoledź.

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Z tego względu kochani w najbliższych dniach nadal musimy liczyć się z bardzo zmienną pogodą, która jak widzimy będzie przynosić do naszego kraju dużo dynamiki w pogodzie oraz między innymi opady atmosferyczne, które dodatkowo będą powodować niebezpieczne warunki drogowe.

Comments are closed.