Czy tak naprawdę Polsce grozi “Bestia ze Wschodu”? – Ważne Informacje!

Jak co roku wiemy w mediach krążą informacje o tzw Bestii ze wschodu. Czy tak naprawdę do Polski ze wschodu nadejdą siarczyste mrozy oraz między innymi obfite opady śniegu, które pogorszą warunki pogodowe w kraju…?

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Źródło Danych - Wetterzentrale.de

Źródło Danych – Wetterzentrale.de

Na obecną chwilę jak wynika z najnowszych prognoz numerycznych. Na taki scenariusz pogodowy nie mamy co liczyć. W dodatku na terenie naszego kraju na pogodę będą oddziaływać dwie skrajne jak i zróżnicowane masy powietrza o sporej wilgotności. Poza tym pogodę na obszarze Polski kształtować będą między innymi dynamiczne układy niskiego ciśnienia oraz wyż znad zachodniej części Europy, który między innymi będzie mógł przyczynić się na nieco poprawę pogody po zachodniej i północnej części kraju w tym Polski. Temperatura powietrza w różnej części Europy jak widzimy na poniższych załączonych mapach z modeli numerycznych oscylowała by od +1°C do nawet +10°C. Jedynie noce i poranki przy szybkiej wymianie mas powietrza mogą przynosić lokalne przymrozki a także liczne oblodzenia dróg i chodników ze względu na mgły i opady atmosferyczne.

Źródło Danych - Wetterzentrale.de

Źródło Danych – Wetterzentrale.de

Źródło Danych - Wetterzentrale.de

Źródło Danych – Wetterzentrale.de

Ponadto prognozowane przez media mroźne powietrze ze wschodu wypychane było by ciepłym oraz wilgotnym powietrzem z zachodu dalej w kierunku Rosji. W zamian tego spory gradient ciśnienia oraz zróżnicowany kontrast temperatury pomiędzy wschodnią a zachodnią częścią kraju przyczynił by się do rozwoju silnego wiatru i opadów atmosferycznych o zmiennym natężeniu.

Źródło Danych - Wetterzentrale.de

Źródło Danych – Wetterzentrale.de

Ale póki co jak wynika z prognoz nic nie wskazuje na to aby Polsce groziła Bestia ze Wschodu. Dodatkowo na jeszcze bardziej pewne jak i stabilne długoterminowe prognozy musimy poczekać. No i jak widzimy kochani o każdej porze roku Matka Natura lubi i zapewne będzie nas jeszcze nie raz zaskakiwać na danym obszarze kraju.

 

Comments are closed.