We wtorek pojawią się liczne chmury i opady marznące! – Prognoza na 5 stycznia

Nad obszar naszego kraju w najbliższych godzinach nadal napływać będzie bardzo zróżnicowane i na ogół też wilgotne powietrze z południowego-wschodu i wschodu Europy. Poza tym na pogodę w Polsce oddziaływać będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia, którego centrum niżu przemieszczać będzie się bezpośrednio nad naszym krajem.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się całkowite jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i słabym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od -2°C do +1°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z północnego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach również mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się całkowite jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i silnym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +7°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu i północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1009 hPa.

Comments are closed.