Na obszarze Polski wystąpią trudne warunki drogowe! – Ważne Ostrzeżenie

Obszar Polski przez najbliższe dni nadal będzie pod znakiem dynamicznej pogody. Poza tym znajdziemy się pod wpływem dynamicznych układów niskiego ciśnienia i frontów atmosferycznych, które przyniosą ze sobą opady deszczu i śniegu o zmiennym i silnym natężeniu.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Źródło Danych - Wetterzentrale.de

Źródło Danych – Wetterzentrale.de

Ze względu na bardzo zróżnicowaną temperaturę powietrza jak i gruntu. Na dużym obszarze Polski w ciągu dnia i nocy będą mogły pojawiać się niebezpieczne oblodzenia dróg i chodników podczas występowania opadów atmosferycznych. Dodatkowo głównym zagrożeniem na terenie naszego kraju będzie też silny wiatr, który lokalnie może powodować zawieje jak i zamiecie śnieżne.

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Natomiast na opady różnego rodzaju będziemy musieli być przygotowani przeważnie w każdym dniu. Poza tym jak wynika z najnowszych danych z modeli numerycznych obszar naszego kraju będzie musiał liczyć się z utrudnieniami drogowymi również przez większość dni. Dodatkowo od nowego tygodnia zaczną również dawać o sobie znać intensywne opady deszczu, które przy niskiej temperaturze powietrza i gruntu mogą powodować niebezpieczną na drogach i chodnikach gołoledź.

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Z tego względu kochani zalecamy wam zachować bezpieczną ostrożność na drogach oraz między innymi zalecamy także czytać każdy wydawany komunikat ostrzeżeń pogodowych, który informuje o każdym groźnym jak i niebezpiecznym zjawisku atmosferycznym na danym obszarze kraju w tym Polski.

Comments are closed.