Na Pomorzu w poniedziałek wystąpią opady mieszane! – Prognoza na 4 stycznia

Nad obszarem północnej Polski z początkiem nowego tygodnia nadal na pogodę oddziaływać będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad północnej części Włoch oraz kolejny system frontów atmosferycznych. Poza tym cały czas nad Pomorze napływać będzie chłodne i na ogół też wilgotne powietrze z południowego-wschodu i południa Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego będzie pochmurnie oraz między innymi pojawią się też przelotne opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem o zmiennym i silnym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie w granicach 0°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty z północnego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 50-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się całkowite zachmurzenie, które między innymi przyniesie ze sobą przelotne opady mokrego śniegu oraz deszczu marznącego i deszczu ze śniegiem o zmiennym i silnym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +3°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z północnego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Comments are closed.