W styczniu spodziewamy się wichur i zmiennej pogody! – Ważne Prognozy

Nowy Rok nad obszarem kraju w dalszym ciągu będzie przynosić bardzo zmienną pogodę oraz dużą różnice temperatury. Poza tym coraz częściej na pogodę oddziaływać zaczną dynamiczne układy niskiego ciśnienia oraz system frontów atmosferycznych.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Źródło Danych - Wetterzentrale.de

Źródło Danych – Wetterzentrale.de

Natomiast najbliższe dni nowego miesiąca będą pod znakiem ciepłych i chłodnych mas powietrza. Dodatkowo pojawią się kolejne nowe fronty atmosferyczne, które przynosić będą ze sobą opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura powietrza w różnej części kraju w tym Polski pozostanie bardzo zmienna oraz oscylować będzie ona od -3°C do nawet +8°C. W zamian tego bardzo duży kontrast temperatury jak i gradient ciśnienia skutkować będzie w rozwoju chmur burzowych, którym towarzyszyć będą między innymi opady różnego rodzaju a także bardzo silny wiatr.

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Taki podobny i bardzo zmienny typ pogody dawać będzie się nam we znaki prawdopodobnie do końca miesiąca. Ponadto będą też miejsca, które mogą przynieść większe chwile ze słońcem oraz między innymi marznące mgły. Jeżeli chodzi o większe akcenty zimy mogą dać się we znaki tuż na początku nowego tygodnia. Dodatkowo głównym zagrożeniem dla naszego kraju będą opady marznące a także silny wiatr, który powodować może szkody. Szczególnie niebezpieczny wiatr dał by się we znaki na Wybrzeżu oraz w całym pasie gmin nadmorskich a także na północy w Centrum i między innymi na zachodzie Polski.

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Ale póki co kochani jak wynika z najnowszych danych z modeli numerycznych nowy miesiąc w dalszym ciągu będzie nam przynosić dużo niespodzianek pogodowych a szczególnie bardzo duże wahania jak i spadki ciśnienia atmosferycznego, które źle wpływać mogą na nasze zdrowie jak i samopoczucie.

Comments are closed.