W weekend na Pomorzu spodziewamy się dynamicznej aury! – Prognoza na Pogody

Przez weekend na pogodę w północnej części Polski oddziaływać będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad północnej części Włoch oraz system frontów atmosferycznych. Poza tym nad Pomorze napływać będzie chłodne i na ogół też wilgotne powietrze z południa i południowego-wschodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w sobotnią noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się całkowite jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się przelotne opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo nad Bałtykiem niewykluczone są też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie w granicach -2°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany z południowego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

Z kolei w weekend na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Dodatkowo na Wybrzeżu niewykluczone są też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza oscylować będzie w granicach +3°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany z południowego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Natomiast w niedzielną noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu również mogą rozwijać się liczne marznące mgły oraz powinno być bez opadów. Poza tym utrzyma się duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie w granicach -1°C. Wiatr początkowo będzie słaby ze zmiennych kierunków. Jedynie nad ranem stopniowo będzie się nasilał. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal pomału będzie rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu na Pomorzu i Wybrzeżu również mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz między innymi utrzyma się też duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które między innymi przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Jedynie bez opadów powinno być na Wybrzeżu i w pasie nadmorskim. Temperatura powietrza wyniesie w granicach +3°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu i wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie pomału rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Comments are closed.