W weekend możliwe są opady marznące i przejaśnienia! – Prognoza na 2 stycznia

Nad obszar Polski przez weekend nadal napływać będzie chłodne i na ogół też wilgotne powietrze z południa i południowego-wschodu Europy. Poza tym na pogodę w naszym kraju oddziaływać będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad północnej części Włoch oraz system frontów atmosferycznych.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach nadal możliwe są liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się całkowite oraz zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i słabym natężeniu. Dodatkowo na Wybrzeżu i w pasie nadmorskim niewykluczone są też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Jedynie bez opadów powinno być częściowo na północy oraz w Centrum na wschodzie i południowym-zachodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od -4°C do -1°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i północnego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal możliwe są liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i słabym natężeniu. Dodatkowo na Wybrzeżu i w całym pasie nadmorskim niewykluczone są między innymi lokalne burze z gradem lub śnieżne. Jedynie bez opadów powinno być częściowo na zachodzie oraz w Centrum i częściowo na północy Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +5°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i północnego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

 

Comments are closed.