W nowy rok na Pomorzu wystąpią opady śniegu! – Prognoza na 1 stycznia

Nad obszar północnej Polski w Nowy Rok nadal napływać będzie chłodne i na ogół dość wilgotne powietrze z południa Europy. Poza tym pogodę na Pomorzu kształtować będzie między innymi pole podwyższonego ciśnienia atmosferycznego.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w Nowy Rok i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się się całkowite oraz zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które początkowo i częściowo na Wybrzeżu przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od -2°C do 0°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i południa. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach pomału będzie rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w Nowy Rok również na Pomorzu i Wybrzeżu mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się całkowite jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i słabym natężeniu. Dodatkowo na Wybrzeżu niewykluczone są też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Jedynie bez opadów i burz powinno być we wschodniej części województwa. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +3°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i południa. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal pomału będzie rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

Comments are closed.