Nowy Rok w wielu miejscach przyniesie opady marznące! – Prognoza na 1 stycznia

Nad obszar naszego kraju z początkiem nowego miesiąca nadal napływać będzie chłodne i na ogół też dość wilgotne powietrze z południa Europy. Poza tym na pogodę w Polsce oddziaływać będzie pole podwyższonego ciśnienia atmosferycznego.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w noc sylwestrową i o poranku w Nowy Rok w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego pojawi się też małe oraz zmienne jak i duże zachmurzenie, które na Pomorzu a także na wschodzie i południowym-wschodzie przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i słabym natężeniu. Na pozostałym obszarze Polski powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -3°C do -1°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i południa. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

Z kolei w Nowy Rok przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się też całkowite oraz zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które na zachodzie oraz też częściowo na północy i między innymi na wschodzie i południowym-wschodzie przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem oraz śniegu o zmiennym i słabym natężeniu. Dodatkowo na Wybrzeżu i w pasie nadmorskim niewykluczone są lokalne burze z gradem lub śnieżne. Na pozostałym obszarze Polski powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +5°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i południowego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

Comments are closed.