Na Pomorzu w czwartek pojawią się chmury i przejaśnienia! – Prognoza 31 grudnia

Nad obszar północnej Polski w najbliższych godzinach nadal napływać będzie chłodne i na ogół wilgotne powietrze z południowego-zachodu Europy. Poza tym pogodę kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia Skandynawii i Krajów Beneluksu.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym powinno być bez opadów oraz utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza oscylować będzie w granicach -1°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i południowego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie początkowo rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1004 hPa.

Z kolei w Sylwestra na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą w ciągu dnia i wieczorem rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu przyniesie ze sobą na Wybrzeżu. Temperatura powietrza oscylować będzie w granicach +3°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i południa. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1008 hPa.

Comments are closed.