W środę w Polsce wystąpią opady mokrego śniegu! – Prognoza na 30 grudnia

Obszar naszego kraju w ciągu najbliższej doby nadal będzie pod wpływem dynamicznego układu niskiego ciśnienia znad Morza Północnego i frontów atmosferycznych. Poza tym do Polski cały czas napływać będzie chłodne i na ogół też wilgotne powietrze z południowego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem również możliwe są liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i słabym natężeniu. Dodatkowo na Wybrzeżu i w całym pasie nadmorskim niewykluczone są też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Jedynie bez opadów powinno być na południowym-zachodzie i wschodzie Polski.  Temperatura powietrza wyniesie od -3°C do 0°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i południowego – wschodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie początkowo się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1001 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się też całkowite oraz zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i słabym natężeniu. Dodatkowo na Wybrzeżu i w całym pasie nadmorskim niewykluczone są też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Jedynie bez opadów powinno być częściowo na zachodzie i północy kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +6°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i południowego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1004 hPa.

Comments are closed.