Na Pomorzu w środę będzie zimno i z przejaśnieniami! – Prognoza na 30 grudnia

Nad obszar północnej Polski w najbliższych godzinach nadal napływać będzie zimne i na ogół też wilgotne powietrze z południowego-zachodu Europy. Poza tym pogodę na Pomorzu kształtować będzie między innymi dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Morza Północnego i Danii, który źle wpływać będzie na nasze zdrowie i samopoczucie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal możliwe będą liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się całkowite jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Dodatkowo na Wybrzeżu niewykluczone są też lokalne burze. Temperatura powietrza wyniesie w granicach 0°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty z południowego – zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i południa. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 50-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 996 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również możliwe będą liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym powinno być bez opadów oraz między innymi pojawi się też zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie na Wybrzeżu może przynieść ze sobą niewielkie opady deszczu lub mżawki. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +5°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1004 hPa.

Comments are closed.