Silny wiatr i możliwe przerwy w dostawie prądu! – Ważne Ostrzeżenie

W związku z dynamiczną pogodą, która dawać będzie się we znaki w najbliższych godzinach mogą występować przerwy w dostawie prądu. Dodatkowo nad obszarem naszego kraju pogodę kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Szkocji.

Źródło Zdjęcia - Pixabay

Źródło Zdjęcia – Pixabay

Źródło Danych - Wetterzentrale.de

Źródło Danych – Wetterzentrale.de

Szczególnie zaostrzony gradient ciśnienia atmosferycznego spowoduje występowanie silnego wiatru. Jak wynika z najnowszych prognozy z modeli numerycznych najsilniej będzie wiało w górach. Dodatkowo silnemu wiatru będą towarzyszyć fronty atmosferyczne, które przyniosą ze sobą na ogół opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Natomiast bardzo duży kontrast temperatury powietrza będzie mógł dodatkowo powodować rozwój chmur kłębiastych.

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Z kolei dynamiczny układ niskiego ciśnienia, który dawać będzie się we znaki nad obszarem większości kraju w tym Polski również może przyczynić się do licznych szkód w drzewostanie. Dodatkowo prognozowany silny wiatr wiał będzie na ogół z kierunków południowo-zachodnich i południowo-wschodnich oraz w porywach w wielu miejscach a także na Wybrzeżu będzie dochodzić do nawet 80/100 km/h. Natomiast w górach i w wyższych partiach gór będzie on halny oraz między innymi jego głównym zagrożeniem będą miejscami liczne opady śniegu i deszczu ze śniegiem.

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

W związku z tym kochani zalecamy wam w trakcie podróży ze Świąt zachować szczególną ostrożność. W zamian tego bardzo zmienny typ pogody również bardzo źle wpłynie na nasze samopoczucie jak i zdrowie, które szczególnie może dać się we znaki osobom starszym jak i chorym.

 

 

Comments are closed.