Na Pomorzu w poniedziałek będzie wietrznie i deszczowo! – Prognoza na 28 grudnia

Z początkiem nowego tygodnia na pogodę w północnej części Polski w dalszym ciągu oddziaływać będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad północnej części Francji. Poza tym nad Pomorze napływać będzie chłodne i na ogół też wilgotne powietrze z południa Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz początkowo powinno być bez opadów. W zamian tego utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie w granicach 0°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty z południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 70-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 999 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również możliwe są liczne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się całkowite jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które między innymi przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. W zamian tego nad wodami Morza Bałtyckiego niewykluczone są też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +7°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty z południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 70-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 991 hPa.

Comments are closed.