W niedzielę będzie zimno i z większymi przejaśnieniami! – Prognoza na 27 grudnia

Nad obszarem naszego kraju w najbliższych godzinach pogodę kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Atlantyku. Poza tym do Polski nadal napływać będzie zimne i na ogół też wilgotne powietrze z południowego-zachodu i zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w niedzielną noc i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach również mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się też zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo na Wybrzeżu i w pasie nadmorskim niewykluczone są również lokalne burze z gradem lub śnieżne. Jedynie bez opadów i burz powinno być na południu częściowo w Centrum i na wschodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od -8°C do -1°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i południowego – wschodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym powinno być bez opadów oraz dodatkowo utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Jedynie przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i słabym natężeniu możliwe będą na Pomorzu zachodnim oraz w górach i na południu Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +4°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Comments are closed.