W drugi dzień świąt spodziewamy się opadów mieszanych! – Prognoza na 26 grudnia

W ostatni dzień Świąt Bożego Narodzenia na pogodę oddziaływać w naszym kraju będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia oraz system frontów atmosferycznych. Poza tym do Polski napływać będzie zimne i na ogół też wilgotne powietrze z zachodu i północnego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach nadal możliwe będą liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na zachodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od -6°C do 0°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty z północnego – zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo będzie rosnąć oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Z kolei w ostatni dzień Świąt Bożego Narodzenia również pogoda będzie bardzo dynamiczna. Poza tym pojawi się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które między innymi przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Jedynie początkowo bez opadów i burz powinno być częściowo na zachodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +5°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu i południowego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie na nowo wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Comments are closed.