W święta pogoda na Pomorzu będzie bardzo zmienna! – Prognoza Pogody

Przez okres Świąteczny wpływ na pogodę w północnej części Polski będzie mieć dynamiczny układ niskiego ciśnienia, który przemieszczać będzie się nad obszarem naszego kraju i dalej w kierunku Rosji. Poza tym pojawi się system frontów atmosferycznych oraz między innymi nad Pomorze napływać też będzie chłodne i na ogół wilgotne powietrze z północy i zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego będzie pochmurnie oraz między innymi pojawi się przelotne opady marznącego deszczu o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +2°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1009 hPa.

Z kolei w Wigilię przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które między innymi przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo na Wybrzeżu niewykluczone są też lokalne burze. Temperatura powietrza wyniesie w granicach +5°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu i wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1003 hPa.

Natomiast w Boże Narodzenie w ciągu nocy i o poranku również na Pomorzu i Wybrzeżu mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym będzie pochmurnie oraz dodatkowo pojawią się przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. W zamian tego na Wybrzeżu niewykluczone są też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +2°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu i północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1002 hPa.

Z kolei w pierwszy dzień świąt na Pomorzu i Wybrzeżu pogoda będzie również bardzo zmienna. Poza tym będą mogły rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz między innymi pojawi się też duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Dodatkowo w wielu miejscach i na Wybrzeżu niewykluczone są również lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +6°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu i północy. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Natomiast w ciągu kolejnej nocy i o poranku w drugi dzień świąt pogoda będzie także zmienna. W zamian tego mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie w granicach 0°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty z północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach na nowo zacznie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Z kolei w ostatni dzień Świąt Bożego Narodzenia nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Dodatkowo w wielu miejscach i nad wodami Morza Bałtyckiego niewykluczone są także lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +3°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu i południowego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Natomiast w niedzielną noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal możliwe są liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się mróz oraz utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady śniegu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Dodatkowo na Wybrzeżu niewykluczone są lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od -2°C do -4°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i południa. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu będzie spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które między innymi przyniesie ze sobą przelotne opadu śniegu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Dodatkowo na Wybrzeżu niewykluczone są też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +3°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i południowego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 50-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach na nowo zacznie bardzo mocno i wyraźnie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

Comments are closed.