W środę pojawią się opady deszczu i przejaśnienia! – Prognoza na 23 grudnia

W najbliższych godzinach pogodę w naszym kraju nadal kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Wysp Brytyjskich oraz system frontów atmosferycznych. Poza tym cały czas do Polski napływać będzie bardzo zróżnicowane oraz wilgotne powietrze z zachodu i południowego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się zmienne oraz całkowite jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które między innymi przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Dodatkowo częściowo na zachodzie i południowym-zachodzie Polski niewykluczone będą też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +5°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i północnego – zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1009 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które między innymi przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym i słabym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do nawet +13°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Comments are closed.