Zapowiada się dynamiczny i bardzo zmienny okres w pogodzie! – Ważne Prognozy

Nad obszar naszego kraju w najbliższych dniach nadal napływać będą bardzo zróżnicowane oraz między innymi niestabilne masy powietrza, które na ogół będą związane z dynamicznymi układami niskiego ciśnienia.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Źródło Danych - Wetterzentrale.de

Źródło Danych – Wetterzentrale.de

Tak jak ostatnio już pisaliśmy w dalszym ciągu nic nie wskazuje żeby do Polski zawitała prawdziwa zima. Natomiast z upływem dni i z początkiem nowego miesiąca stopniowo na pogodę będą oddziaływać dynamiczne układy niskiego ciśnienia znad zachodniej części Europy. Dodatkowo bardzo duży kontrast temperatury jak i zaostrzony gradient ciśnienia spowoduje nasilenie się wiatru, który nad Bałtykiem i w wielu miejscach kraju w porywach będzie dochodzić do 70-90 km/h. Temperatura powietrza jak wynika z najnowszych prognoz wyniosła by tuż na początku tygodnia od +3°C/+8°C na północy do nawet +9°C/+15°C termometry pokazały by na pozostałym obszarze kraju. W zamian tego przy dużym kontraście termicznym i przy sporym gradiencie ciśnienia atmosferycznego niewykluczone były by lokalne burze z silnym silny wiatrem, który powodował by liczne szkody.

Źródło Danych - Wetterzentrale.de

Źródło Danych – Wetterzentrale.de

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Natomiast na początku Świąt Bożego Narodzenia również pogoda była by bardzo zmienna oraz między innymi pojawił by się kolejny system frontów atmosferycznych, który w wielu miejscach przyniósł by ze sobą na ogół przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. W zamian tego tuż po Świętach i na początku nowego miesiąca mógł by występować znacznie silniejszy wiatr, który także w porywach dochodził by do nawet 90/115 km/h i wtedy dodatkowo była by nieco większa szansa na nieco znaczne ochłodzenie, które przyniosło by ze sobą między innymi liczne opady śniegu jak i też niewykluczone burze śnieżne.

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Ale póki co kochani musimy w dalszym ciągu borykać się z bardzo niestabilną pogodą oraz między innymi z dnia na dzień będziemy przekazywać Państwu nowe jak i aktualne prognozy oraz ostrzeżenia meteorologiczne.

Comments are closed.