W poniedziałek pojawią się chmury i opady deszczu! – Prognoza na 21 grudnia

Z początkiem nowego tygodnia na pogodę w naszym kraju będzie oddziaływać dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Morza Norweskiego oraz system frontów atmosferycznych. Poza tym do Polski cały czas napływać będzie bardzo zróżnicowane jak i też wilgotne powietrze z południa i zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach nadal możliwe są liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się małe oraz zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie początkowo na Wybrzeżu a także na Pomorzu i zachodzie przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu i mżawki o zmiennym i słabym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od -2°C do 0°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach pomału będzie już spadać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1028 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach również możliwe są liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się też zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu i mżawki o zmiennym i słabym natężeniu. Jedynie bez opadów powinno być na wschodzie i południowym-wschodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +8°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1026 hPa.

Comments are closed.