Na Pomorzu w poniedziałek będzie zimno i z deszczem! – Prognoza na 21 grudnia

Nad obszar północnej Polski z początkiem nowego tygodnia napływać będzie chłodne i na ogół też wilgotne powietrze z południa i południowego-zachodu Europy. Poza tym pogodę na Pomorzu kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Morza Norweskiego oraz między innymi system frontów atmosferycznych.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz między innymi początkowo powinno być bez opadów i ze zmiennym zachmurzeniem. Jedynie duże zachmurzenie z przejaśnieniami oraz przelotne opady marznącego deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu możliwe są na Wybrzeżu i nad samym morzem. Temperatura powietrza oscylować będzie w granicach 0°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i południa. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 35-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1024 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również możliwe są liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego pojawi się duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które między innymi przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu i mżawki o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +6°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i południa. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie systematycznie już spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1023 hPa.

Comments are closed.