W święta gdzieniegdzie w Polsce pojawi się śnieg i silny wiatr! – Ważne Prognozy

Prognozy coraz bardziej klarują się w kierunku ochłodzenia, które miałoby się pojawić akurat na okres świąt. Czyli czekałyby nas pierwsze od wielu lat święta z akcentami zimowymi.

Zdjęcie ilustracyjne: Pixabay

Nim to ochłodzenie nadejdzie przed nami ciepły i pogodny weekend, oraz początek nowego tygodnia. Polska pozostanie pod wpływem ciepłych, polarnomorskich mas powietrza i układu wyżowego.

Źródło danych: wetter3.de

Od wtorku na pogodę w Polsce jednak zaczną mieć wpływ układy niżowe z frontami atmosferycznego.  Dodatkowo w wielu miejscach Polski i nad Bałtykiem pojawi się więcej opadów deszczu oraz między innymi zacznie też mocniej wiać.

Źródło danych: wxcharts.com

Źródło danych: wxcharts.com

Mniej więcej w okolicy Wigilii nad Polską przejdzie chłodny front atmosferyczny, za którym spłyną arktyczne masy powietrza. Deszcz przejdzie w śnieg, a nocami pojawią się dodatkowo przymrozki. Najwięcej śniegu może spaść na południu kraju, potem w centrum i na wschodzie, zaś najmniej na północy i zachodzie.

Źródło danych: wxcharts.com

Ochłodzenie może utrzymać się także do Sylwestra, lecz niepewne prognozy wskazują na walkę ciepłych mas powietrza z zimnymi nad naszym krajem, co może skutkować np. gwałtowną śnieżycą.

Comments are closed.