W niedzielę jest szansa na deszcz i przejaśnienia! – Prognoza na 20 grudnia

W najbliższych godzinach nad obszar naszego kraju nadal napływać będzie bardzo zróżnicowane oraz między innymi też dość wilgotne powietrze z południa i południowego-zachodu Europy. Poza tym na pogodę w Polsce oddziaływać będzie pole podwyższonego ciśnienia atmosferycznego.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem powinno być bez opadów. W zamian tego utrzyma się małe oraz zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Dodatkowo niewykluczone są też liczne marznące mgły i zamglenia. Temperatura powietrza wyniesie od -2°C do +2°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i południowego – zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1026 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach również mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz będzie bez opadów i dość pogodnie. Jedynie znacznie więcej chmur pojawi się na zachodzie i północy kraju tam także częściowo na Pomorzu i Wybrzeżu niewykluczone są przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym natężeniu. Na pozostałym obszarze Polski i w górach również możliwe jest zmienne jak i małe zachmurzenie. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +8°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1027 hPa.

Comments are closed.