W weekend na Pomorzu jest szansa na większe przejaśnienia! – Prognoza Pogody

Przez weekend wpływ na pogodę w północnej części Polski nadal będzie mieć pole podwyższonego ciśnienia atmosferycznego. Dodatkowo nad Pomorze napływać będzie bardzo zróżnicowane oraz między innymi też dość wilgotne powietrze z południowego-zachodu i południa Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w sobotnią noc i  poranku na Pomorzu i Wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym powinno być bez opadów oraz ze zmiennym jak i dużym zachmurzeniem. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +3°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i południa. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1024 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu w weekend nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym powinno być bez opadów i ze zmiennym zachmurzeniem. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +6°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 35-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal lekko będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1023 hPa.

Natomiast w niedzielną noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu również możliwe są liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego powinno być bez opadów oraz dodatkowo utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +1°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 35-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo będzie dość stabilne oraz o północy na poziomie morza wskaże 1023 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekend również na Pomorzu i Wybrzeżu możliwe będą liczne mgły i zamglenia. Poza tym powinno być bez opadów oraz z dużym zachmurzeniem, które przyniesie ze sobą także przejaśnienia. Jedynie przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu możliwe będą na Wybrzeżu i w całym pasie nadmorskim. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +7°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach na nowo zacznie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1023 hPa.

Comments are closed.