W weekend możliwe są większe przejaśnienia i mgły! – Prognoza na 19 grudnia

Nad obszar Polski przez weekend nadal napływać będzie dość ciepłe i na ogół też nieco wilgotne powietrze z południowego-wschodu i północnego-wschodu. Poza tym na pogodę w naszym kraju w dalszym ciągu kształtować będzie pole podwyższonego ciśnienia atmosferycznego.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach nadal możliwe są liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego powinno być bez opadów oraz między innymi utrzyma się też zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od -2°C do +1°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i południowego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1027 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal możliwe będą liczne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie, które również nie powinno ze sobą przynosić opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +7°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i południowego – zachodu. Jedynie na Wybrzeżu i w całym pasie nadmorskim będzie on umiarkowany i porywisty oraz w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie stabilne oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1026 hPa.

Comments are closed.