W piątek wystąpią przejaśnienia i opady deszczu! – Prognoza na 18 grudnia

Nad obszar północnej Polski w najbliższych godzinach nadal napływać będzie dość ciepłe i na ogół też wilgotne powietrze z zachodu Europy. Poza tym pogodę na Pomorzu przez najbliższe dni kształtować będzie między innymi pole podwyższonego ciśnienia atmosferycznego.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego będzie pochmurnie oraz między innymi pojawią się też przelotne opady marznącego deszczu i mżawki o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +3°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty z południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz między innymi pojawi się też duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie nad samym morzem i na Wybrzeżu przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +7°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach na Wybrzeżu i w pasie nadmorskim będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1025 hPa.

Comments are closed.