W czwartek wystąpią przejaśnienia i opady deszczu! – Prognoza na 17 grudnia

Nad obszar Polski w najbliższych godzinach nadal napływać nieco cieplejsze i na ogół też wilgotne powietrze z południowego-zachodu Europy. Poza tym na pogodę w naszym kraju w dalszym ciągu kształtować będzie pole podwyższonego ciśnienia atmosferycznego.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach nadal możliwe są liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się całkowite raz zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które częściowo na północy w Centrum na południu i wschodzie przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu i mżawki o zmiennym i słabym natężeniu. Na pozostałym obszarze Polski oraz nad samym morzem powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -1°C do +2°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach na Wybrzeżu i w pasie nadmorskim będzie on dochodzić do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1025 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach również możliwe są liczne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie na Wybrzeżu oraz częściowo też na zachodzie i Pomorzu przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym i słabym natężeniu. Na pozostałym obszarze kraju i w górach powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do nawet +10°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i południa. Jedynie na Wybrzeżu i w północnej części Polski będzie on dość silny i porywisty oraz w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1027 hPa.

Comments are closed.